Magnez jest ważnym składnikiem zaangażowanym w regulację procesów biochemicznych w ciele.
Dlatego objawy niedoboru magnezu będą się różnić i mogą obejmować zarówno fizyczność, jak i psychikę. Ich nasilenie zależeć będzie od tego, jak poważny będzie twój niedobór. Możesz mieć nieco niższy poziom magnezu we krwi lub cierpieć na chroniczną deprywację – wtedy widoczne objawy będą znacząco różne.
Niski poziom magnezu dotyka więcej osób, niż mogłoby się wydawać. Badania krwi nie są całkowicie wiarygodne pod tym względem, ponieważ mogą oszukiwać nasze zdrowie i nie brać pod uwagę, że organizm potrzebuje więcej minerałów w swojej diecie. Objawy niedoboru magnezu mogą być tak zróżnicowane u każdego z nas, że nie będziemy nawet w stanie określić, co jest z nami nie tak. Dlatego wiele przypadków niedoboru magnezu pozostaje nierozpoznanych i nieleczonych. Przewlekły niedobór magnezu nie pojawia się spontanicznie, ale zwykle wiąże się ze stanem chorobowym upośledzającym jego wchłanianie.
Witamina B6 (zwana także pirydoksyną) jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, funkcji serca i między innymi, utrzymanie normalnego ciśnienia krwi.
Witamina B6 jest jednym z najważniejszych związków dostarczanych do organizmu. Wpływa na bardzo dużą liczbę ważnych procesów biochemicznych. Pirydoksyna bierze udział w procesach transformacji różnych aminokwasów, tłuszczów i węglowodanów, a także odgrywa ważną rolę w syntezie hormonów, enzymów i m.in. hemoglobiny.