Certyfikacja dostawców produktów do Iraku

Nowe zasady dotyczące rejestracji w Iraku wszystkich producentów i dostawców eksportujących do Iraku zaczęły obowiązywać od 1.10.2020 r. Zakończenie planowane jest na 2021 rok. Po tym okresie uzyskanie Świadectwa Rejestracji dla producentów i dostawców stanie się obowiązkowym warunkiem uzyskania Licencji w Republice Iraku, a co za tym idzie tylko podmioty zarejestrowane będą mogły eksportować do tego kraju.

Posiadanie Licencji potwierdza pełną wiarygodność producentów i dostawców, ponieważ program polega na dokładnej weryfikacji przed wprowadzeniem produktów na teren Iraku.

Region Kurdystanu jest autonomicznym regionem w północnym Iraku, który został utworzony w 1992 roku od tego czasu, zanim nowy Irak został utworzony po libracji Iraku w 2003 roku.

Ze względu na jego szczególną sytuację są pewne różnice, na przykład opłaty i taryfy różnią się w Iraku i w Kurdystanie. Opłaty rejestracyjne są niższe w regionie KRG.

Region Kurdystanu w Iraku cieszy się większą stabilnością, rozwojem gospodarczym i pluralizmem politycznym niż reszta Iraku.

W ostatnim czasie nastąpiło przeniesienie papierkowej pracy w system online w większości ministerstw, w tym również w Ministerstwie Zdrowia (Kurdystańskiej Agencji Kontroli Medycznej).

Klasyfikacja producentów w KRG jest ciągle aktualizowana. W MOH KRG działa rada odpowiedzialna za aktualizowanie listy. Jest ona odpowiedzialna za zatwierdzanie nowych aktów prawnych i realizuje to w sposób profesjonalny i szybki.

Rejestracja w samym Iraku polega w pierwszej kolejności na rejestracji Producenta, po czym należy rozpocząć  procedurę zatwierdzania produktów.  Uzyskanie certyfikatu importowego może potrwać lata.

Nasza firma rejestruje producenta oraz produkty w KRG. Robimy to w prosty sposób rejestrując producenta po uzyskaniu certyfikatu występujemy po zezwolenie importowe i towar jest importowany bezpiecznie przez granice Kurdystanu – do Iraku.

Nasze 8 letnie doświadczenie w pracy na rynku Iraku i Kurdystanu oraz znajomość mechanizmów sprzedaży oraz certyfikacji, pozwala nam płynnie przechodzić wszystkie procesy.

W ramach rejestracji zarówno  producentów, dostawców jak i produktów, współpracujemy z firmą o dużym doświadczenieniu w rejestracji na terenie Kurdystanu.

Etapy procesu rejestracji:

  • wypełnienie formularza dotyczącego określenia Państwa działalności.
  • na podstawie formularza dostają Państwo komplet dokumentów:
    • arkusz aplikacyjny dotyczący Państwa branż
    • lista dokumentów potrzebnych do rejestracji

DLACZEGO REJESTRUJEMY W KURDYSTANIE?

  • niższe koszty rejestracji
  • szybszy proces rejestracji (ok. 8 tygodni)
  • łatwiejsze procedury (przedstawiamy dokumenty, które firmy najczęściej już poziadają)